Tak Amerika má nového prezidenta. A je to TRUMP.

Komentátoři budou komentovat, analytici analyzovat a český člověk 4. cenové skupiny (neříkám, že takoví jsou všichni) bude pomlouvat a urážet. Ať si dělá, kdo chce, co chce. Po čase emoce upadnou, najde se jiný bod zájmu a zase bude jiné téma.

trampik2

Co změna přinese pro Ameriku, pro svět a pro nás těžko říci, už proto, že prezidentská kampaň je postavená tak, aby kandidát vyhrál, ne, aby bylo všem jasné, co potom bude dělat. “Time will tell” – jak říkají Američané nebo “Uvidíme” – jak říkáme my Češi.

V každém případě je to obrovská šance pro Ameriku mít po letech, řekl bych od Ronalda Regana, zase silného prezidenta, a odvaha ke změně je vždy a všude znakem silného. Staré se otřese v základech, finanční trhy se zhoupnou, aby se zase vrátily a nové budování může začít. Je velká odvaha opustit staré a známé (byť nevyhovující) v situaci, kdy máte co ztratit – držím palce!

Noticka pro naše klienty v investicích: Trhy si svojí cestu z emočního rozkolísání najdou zpět a potenciál k růstu je rozhodně větší než setrvávání v zahnívajícím rybníčku. Je potřeba vědět, že nedělat nic, je také riziko.

Komentáře